Vaše názory a dotazy

Poděkování

Pane Novák chci nejenom vám ale i všem zde zúčastněným poděkovat. Vlastním několik historických motocyklů napříč časovým spektrem. Před časem jsem si přivezl Magnat Debon 350, model BLG z roku 32 a rozhodl se ho restaurovat. Vím, že některé věci na něm nejsou zcela původní, ale na tom motocyklu jsou a majitelům jistě dobře sloužily. Někteří kamarádi mě zrazovali, že motorka nebude "správná", bude to taková složenina. Já odpovídal, že to nevadí, naopak. Po tom, co jsem našel vaše stránky a bez dechu je pročetl vím, že moje rozhodnutí bylo správné.
Děkuji, že jste mi jej nevěda potvrdili.

Praga 350 OHC

Dobrý den pane Nováku. Přečetl jsem si se zájmem Váš článek o Praga 350 OHC se side Tlusťoš. Jedná se o nádherně dochovaný původní stroj, který se jen tak nevidí. Já mám smůlu, že jsem koupil stroj přestříkaný a když jsem dělal sondy tak jsem zjistil, že předchozí majitel byl bohužel důsledná a původní lak zcela odstranil :-(. Současně není stroj úplně kompletní a tak pokud bych vás mohl požádat o zaslání kontaktu na pana Karla, co je vlastníkem Vámi zde zveřejněného stroje, budu Vám opravdu vděčen.
S pozdravem Petr Landovský, VCC Ústí nad Labem
724444890

Re: Praga 350 OHC

Dobrý den. Bohužel Vás zklamu. Nemám kontakt a nevím, kde ho najít. Mluvil jsem s ním a fotil na nějaké akci, nevím ani už na jaké - je to 2016. Ani si nejsem jistej, jestli jsem si na něj kontakt bral - vše ohledně zveřejnění jsme si řekli na místě. Mějte se

Jawa 360

Dobrý den.
Mám motorku která je v dobrém původním stavu. Motorku mám kompletně rozloženou a vyčištěnou. Najdou se i rezatá místa.Vaše stránky mě inspirovaly jakým způsobem chci motorku udělat.Povrchovou korozi jsem očistil a nanesl jsem odrezovač. Chci se zaptat na finální povrchovou úpravu paraloidem. Ten paraloid nanašíte jen na místa kde byla rez nebo nanášíte i na zbytek laku? Mám lak celkem zachovalý a nevím zda to dělat komplet. Abych to nepokazil. Děkuji za odpověď.

Re: Jawa 360

Zdravím Vás. Pokud je rozleštěný lak v dobrém stavu, Paraloidem natřete jen místa s pasivovanou rzí - nesmí být mastná. Poté můžete provádět pravidelnou konzervaci celého stroje konzervačním olejem, nebo voskováním. Pokud nebudete jezdit častěji v dešti, stačí jednou za sezónu.

Re: Re: Jawa 360

Dobrý den.
Děkuji za odpověď.
Zeptám se jaký poměr paraloidu bych měl použít v roztoku?
Co jsem našel tak 5% - 10%?
V jakém roztoku bych mohl paraloid rozpustit pro nanesení na lak motorky?
A pak se zeptám máte nějakou oblíbenou leštěnku na vyčistění, vyleštění laku? Případně o doporučení vosku.
Děkuji za odpověď Vojtěch Krejsa

Re: Re: Re: Jawa 360

Dobrý den.
Měl bych ještě dotaz jak zakonzervovat ráfek kola. U zadního kola je 40% chromu pryč. Dá se paraloid nanést na ráfky kol?
Jakou mám šanci projít s tím to ráfkem na atestaci vetaránů.
Dekuji za odpověď.

Can you help me translate

i am from Italy hello. Can you help me translate? /rardor

Can you help me translate

i am from Italy hello. Can you help me translate? /rardor

Can you help me translate

i am from Italy hello. Can you help me translate? /rardor

Přidat nový příspěvek