Vaše názory a dotazy

Chelaton III

Dobrý den pane Nováku :) Přítel se rozhodl o restaurování předválečné Jawy speciál 175 a nesmírně si vážím toho, že mě zasvětil a oslovil, zdali se do restaurování stroje pustím s ním. Prokousáváme se různými knížkami a webovými stránkami, seznamujeme jak co udělat nejlépe. Rozhodně jsme pro zachování nejvíce všeho původního, jak jen to bude možné. Postupně diskutujeme, pomaličku stroj rozebíráme - zatím děláme opravdu jen povrchové čištění a seznamujeme se s každým dílem (hodně fotíme). Víme, že nechceme chvátat a i případně sehnat zase nějaký originální díl, který je velice poškozený nebo chybí, bude běh na dlouhou trať a vše má svůj čas (toto heslo razí můj přítel) a jsem s ním maximálně ztotožněna :) Narazili jsme na Vaše stránky, které na nás působí úžasně sympaticky a Vy samozřejmě jako člověk velice. Moc s Vámi názorově souhlasíme. Bohužel jsem ženská zvědavá a občas potřebuji něco hrrrr a hned. Při rozebírání se již trošku zaměřujeme, prokousáváme a motáme v různé chemii, jak a čím co odrezit, ošetřit co je to za povrch, kde to sehnat atd...Již jsme se mockrát setkali s pojmem Chelaton 3 a je pravda, že vůbec netuším, jak tento sehnat. Byl tu dotaz nějakého pána a nerada bych obtěžovala stejnými dotazy, ale nějak jsem odpověď nedohledala. Můžete mi poradit? Moc Vám fandím a děkuji za Vaše příspěvky a případnou informaci. Můžu případně dodat můj e-mail, pokud by bylo potřeba. Mějte se moc hezky a přeji ještě spoustu strojů s původní dušičkou, kterou znovu najedete a oprášíte :) Míša

Přidat nový příspěvek