Vaše názory a dotazy

Фундамент в витебске цены

https://novostroyka63.ru/ - Фундамент самара

Создание дома вашей мечты - это оригинальная возможность, спланировать и претворить в жизнь нечто воистину уникальное во всех отношениях. Возведение фундамента - это в целом первоначальная модель ремонта, в процессе которой домик строится. При расчете замена фундамента под старым деревянным домом цена предусматривается весьма много факторов. Средняясумма возведения домов фундамента составляет приблизительно от 10$ за кв.метр . Погреб сможет умножить итоговую стоимость каждого объекта недвижимости, предоставляя необходимое помещение ради организации хранения и порой рабочее пространство. Наша профессиональная команда по конструированию и возведенью фундамент под памятник на кладбище цена может помочь выстроить жилище, о котором вы всегда мечтали. От начала до конца наша специализированная компания в Череповец позаботимся о всех без исключения процессах, чтобы заказчику не довелось тревожиться о деталях. Специализированная международная компания в Киселевск несет юридическую ответственность за проект, а не вы, именно поэтому организация в Борисоглебск имеют интерес в том, затем чтобы довести до конца строительство коттеджа быстрее и эффективнее. Узнайте о сваи винтовые для фундамента цены в вытегре у спспециалистовециалистов корпорации.

Home cleaning manhattan It is too beautiful! I can not even believe that someone could create such a design!

What’s up?.
Our Famous Enterprise in East Village over seven years, during this period we work only female employees , on Rubbing chandeliers and fixtures and Maid service at home. Housemaid maintains cleanliness and order in houses by set contract . In our headquarters only experienced Housekeeping maid , that do Dry cleaning of any complexity and implement it very fast and good. If we are talking about a huge townhouse, our company provide you personally required quantity State. For you we offer as experienced service personnel, but also prices very affordable for each customer for Maid service at home в Rambo. For to order Wall and ceiling washing and Maid service at home advise you personally look at our site in Brighton Beach. The Tidy up Green cleaning с Home maid clean every time simpler in Briarwood


We give expert <a href=https://house-cleaner-nyc.com>house cleaning</a> for exclusive clients. Making use of European devices as well as licensed tools, we attain maximum results as well as offer cleaning quickly.

Our pleasant group provides you to get accustomed with favorable terms of cooperation for corporate customers. We sensibly approach our activities, clean utilizing professional cleaning products as well as specialized equipment. Our staff members are educated, have medical publications and recognize with the nuances of getting rid of complex and hard-to-remove dust from surface areas.

Doplnění chybějící barvy.

Dobrý den, chystám se restaurovat ČZ 125 B a na nádrži téměř úplně chybí prostřední černý pruh. Zbylo tam pouze něco základu. Mám takový pocit, že by to chtělo doplnit, ale jak? Nechci, aby to bylo příliš vidět, že to je nově nalakované. Rád bych zde připojil i foto, ale to zřejmě nejde.

Děkuji za odpověď.

Re: Doplnění chybějící barvy.

Ještě doplňuji svůj dotaz. Jedná se linkování motocyklu. Na stávajícím mocyklu jsou zbytky linek řekněme cca 50%. Je přijatelné doplňování chybějících linek např. zažloutlou barvou apod. U nás v Litomyšli je restaurátorská škola a mám s nimi takovou zkušenost z restaurování technického obrazu. Oni na tomto obrazu doplňovali chybějící části, ale tak, že to muselo být poznat. Prostě se vyloženě nesnaží o napodobení starého, ale chybějící doplní tak, aby to bylo znatelné. Dá se tento princip uplatnit i při restaurování motocyklu, například u linek? Nebo například u chybějícího černého pruhu na nádrži?
Děkuji za odpověď či názor.

Re: Re: Doplnění chybějící barvy.

Zdravím. Ano, postup,který popisujete je vhodný a používaný v restaurátorské praxi. Jedná se o iluzivní, nikoli rekonstrukční retuš, aby byl předmět v celkovém pohledu v souladu, přitom při bližším zkoumání zůstává patrné, co je originál linka a co ne. Jedná se o nejvhodnější zachování předmětu budoucím generacím. Zároveň by tato retuš měla být provedena barvou jiného složení, aby bylo možno jí bez porušení originálních laků snadno odstranit.

Re: Doplnění chybějící barvy.

Zdravím Vás. Potřebujete nanést barvu aby byla v souladu s těmi částmi motocyklu, kde se originál zachovala... Na to není univerzální rada, protože stupeň zachování origo laku je všude jiný. Sežeňte barvu potřebného odstínu a takového skložení, aby byla ze zbytků základu odstranitelná bez jeho poškození a zbytek se musíte naučit. Musíte nanést vrstvu, která se blíž strukturou té původní jinde. Zda štětcem - nátěr, tupování, tupování houbičkou, válečkem s dodatečným tupováním buď mokré, nebo jen lepivé barvy, nebo stříkáním, to je na vás. Pak budete muset napodobit stupeň matu - lesku - prostě to stáří. To lze zase dělat buď zaprašováním ještě lepivé zcela uschlé barvy nějakým setřeným prachem pomocí jemného štětce, nebo matování třeba mletou pemzou již vyzrálé barvy, popř. matným lakem nakonec...... Já osobně jsem se vždy snažíval dosáhnout výsledku ještě v neuschnuté barvě. Tahle metoda má výhodu, že můžete během schnutí zasahovat - když se rozlije do lesku, tupujete a hned vidíte, co se s ní děje a co by to chtělo dál, můžete vtupovávat a rozšmudlávat i jiný odstín, abyste dosáhl barevných přechodů vyšisovaných míst. Z toho důvodu je lepší déle schnoucí syntetika, kterou můžete udržovat zamlžováním ředidlem, nebo ředidlovým hadříkem jak dlouho je potřeba.... Pokud něco zkazíte, setřete to snadno a jedete znova...Mám zkušenosti, že se na tom nedá nic zkazit. ˇŘeknu to trochu drsně :-) Pokud má barva vypadat hnusně, tak když to budete mudlat jak vás napadne, nikdy nebude vypadat hezky:-)
Ještě jedna rada. Pokud ostatní zachovalý lak nějak leštíte nebo přetíráte konzervační vrstvou, je lepší dodělávaný lak trefovat ještě před tím. Tím závěrečným +-leštěním lze případný rozdíl ještě korigovat a společné závěrečné lakování (nebo olejování, voskování) celek sjednotí. Ať se daří.

Restaurování vs. renovace

Dobrý den,
jmenuji se Petr Kult, jsem z Hradce Králové a v současné době opravuji Jawu 50/20z roku 1975, kterou bych dále chtěl přihlásit na veteránské značky, neboť nemá k vozidlu doklady. Mockrát Vám děkuji za Váš skvělý web, protože mi v mnohém pomáhá a nyní mi otevřel oči v mém vztahu k opravě mého stroje.
Rád bych se Vás zeptal na několik věcí. Četl jsem pozorně pravidla, jak přihlásit stroj na veteránské značky, prodíral jsem se kategoriemi a všemi možnými tabulkami.
Můj stroj jsem nalezl ve stodole, nepojízdný, ale vcelku. Chyběl jeden zadní tlumič, řetězy a několik drobností jako např. držák na sedlo apod. Jinak byl stroj kompletní. Leč nepojízdný. Rozhodl jsem se jej opravovat, celý jsem ho odstrojil a v současné fázi pracuji na údržbě všech dílů. A zde přichází rozpor, jakou cestou se mám vydat - buď můžu zvolit renovaci, tedy vše přebrousit, přelakovat, díly případně nahradit - což je kosmeticky hezčí varianta, ale necitlivá, pokud jde o patinu stroje a zkrátka jeho aktuální stav. A nebo můžu stroj nechat tak, jak je, tedy jej zakonzervovat od rzi, co nejpůvodněji pouze oprášit jednotlivé díly a jen ty nejnutnější části nahradit novými, např. gumové těsnění apod., a současně jej zprovoznit. Chci, aby se na něm dalo jezdit, jde mi jen o míru úprav.

Problém je, že jsem část plechů již začal přebrušovat a připravovat je na nové lakování. I po návštěve Vašeho webu jsem ale změnil "politiku" opravy, a chci restaurovat, ne prznit stroj. Mám teď radši přestat brousit? V tom případě, jakou zvolit barvu pro plechování, co je již obroušené?
Mockrát Vám děkuji za rady a mějte se hezky
Petr Kult

Re: Restaurování vs. renovace

...doplňuji svůj dotaz:
Zpasivoval jsem všechny zkorodované díly prostř. kys. fosforečné. Povrch ztmavnul, patrně je vše tak, jak má.
Můj stroj má typicky bledě modrou barvu pro Jawu 50/20 - nemám problém se zakonzervováním zpasivované rzi, nechat to, jak je - bojím se, že nový lak na rezavá místa /retuše/ to celé zkazí a bude to vypadat hloupě, a rádoby nově. Poradíte, prosím? Zase mám ale obavy, aby mi to všechno u testační komise uznali.

Re: Re: Restaurování vs. renovace

Zdravím Vás. S potěšením čtu, když mi někdo jako teď vy napíše, že změnil názor díky tomuto webu. To byl taky jeho cíl :-). Je teda škoda, že jste již na stroji začal dělat "postaru" - přípravou pro renovaci. Nevím, jak daleko jste v obrušování, zda by nebylo již lepší dodělat to původním záměrem. Pokud ne, pak vás čekají úkony, které jsou z celého restaurování asi nejnáročnější a potřebují vedle dobrého barvocitu též cit na vnímání detailů a zákonitostí, pokud má výsledek vypadat skvěle. Musíte totiž nový lak dostat do stavu stejného s původním lakem na původních dílech a na to není žádná univerzální rada. Musíte na starých dílech identifikovat stupně barevnosti vyšisovaných a nevyšisovaných míst, stupeň mechanického poškození. Vše pak promítnout do nově lakovaných částí (pozor aby byla poškození laku tam, kde je poškozen plech, nebo kde to má logiku - kde se něco šoupe, lítaj kamínky...). Musíte se to prostě naučit. Jaký použít nový lak, to vám poradí někdo, kdo se novými laky zabývá, nebo kdo s nimi již dělal. Tohle je prostě "vysoká škola" restaurování a chce to zkušenosti. Je to náročnější práce než renovace. Co se týká testační komise, pokud bude viditelný rozdíl mezi starým a novým, někde se jim to nemusí líbit. Pokud vím, tak platí pravidlo, že musí být buď z gruntu celá renovace, nebo původní stav. U původního stavu jsou komisaři na dílech bez souvislosti s bezpečností a funkčností povinni tolerovat i horší stav (např. jako je zde v článku o testaci ČZ). Nemají rádi kombinace, kdy je půl renovovaný a půl ne (i když je půl renovace z historického hlediska furt lepší než celorenovace :-). Ideální by bylo oslovit přímo testační komisaře a zeptat se jich jak by se stavěli k tomu a tomu. Jsou to normální členové klubů. Každý na to má jiný názor neb někdo dělá předválky, někdo socialismus. Naštěstí jich je v každé komisi více, tak lze dojít vždy k nějakému kompromisu. A z vlastní zkušenosti vím, že co nepustí jedna, pustí druhá (bavíme se o ksichtu, ne mechanice). Ať se vám dílo povede.

Re: Re: Restaurování vs. renovace

Ještě něco. Foťte, Foťte, foťte. Všechna stádia, postupy..... Ty fotky musí zůstat k tomu stroji

Přidat nový příspěvek