Vaše názory a dotazy

plechovky

Dobrý den, píši vám protože potřebuji poradit. Sbírám staré věci a sám si je renovuji tak aby lak a všechny části byly v origo čistém stavu ale ted jsem při uklízení narazil na rodinné plechovky které mají vadu s niž si nevím rady aniž bych je nezničil. Plechovky by měly být období 30-40 let jsou malované ležely na staré půdě kde teploty tam jsou velké a za těch 60 let co tam ležely tak se teploty,špína odrazili od laku plechovky nemohu čistit žádnou vodou ani kartáčkem nebo olejem prostě ničím protože lak je na místech oloupaný a když se plechovky dotknu tak na prstech mám mírné částečky laku sháním prostředek který zpevní lak aby se už nikdy neodlupoval a taky nevím jestli je mám po zpevnění vyčistit nebo nechat tak to bych chtěl od vás vědět protože jste možná jediný člověk který mi může pomoci když se zeptám prodejců kteří prodávají konzerv. prostředky tak mi raději napíši at se na někoho obrátím protože se bojí že mi prodají prostředek kterým mi to odpadne úplně :) přitom při opravách vždycky prostředek vyzkouším než ho použiji dole máte fotku stavu. lak se dokonce na místech i sám odlupuje-(odpadá)

Přidat nový příspěvek