Vaše názory a dotazy

Re: Patinování chromu

Zdravím. Mrkněte v galerii na Terrot G 13. fotku. Mám tam úplně nový čerstvě niklovaný výfuk. Není to tedy chrom, ale snad to i tady bude fungovat. Zkuste výfuk houbičkou natupovat před jízdou nějakým hustším vysychavým olejem -lněným, nebo ještě lépe rovnou fermeží. Při jízdě se odpaří a vypálí a chytne nažloutlý odstín, který s dalšími jízdami dále tmavne. Místy ho můžete setřít, místy přitupovat dle vzhledu opravdu srarých výfuků (všude a pořád foťte nálezovky ať máte mustry na podobné skopičiny). Zpočátku není vrstvička moc otěruvzdorná, časem už nejde nehtem seškrábat. Odstranitelná ale zůstane, takže se vůbec nemusíte bát experimentovat. Já jsem výfuk myslím natupoval mixtionem, což je olejový podklad pro pokovování plátkovými kovy, který schne 2 -4-12 hodin podle druhu. Je to v podstatě rychleschnoucí fermež. Po 1000 km vypadá výfuk jak vytažený z hnoje, i když bez koroze. Možná příjdete na jiné metody, např natupovat starým, lihem zředěným Hermetikem. Nikdy jsem to nezkoušel, ale nevidím důvod, proč by to nešlo. Ať se daří.

Přidat nový příspěvek